Çabasan Tekstil ve Boya A.Ş.

Hakkımızda

1996 yılında tekstil bölgesinin kalbi Kahramanmaraş’ da kurulan ÇABASAN, 18.000 m² kapalı alanda 250 çalışanı ve günlük 45 ton üretim kapasitesi ile her türlü pamuklu, sentetik, viskon, yün ve karışımlarından oluşan örgü kumaş boyama ve apreleme işlemlerini gerçekleştirmektedir. Üretim kapasitesinin %90’ ını dış pazar %10’ unu iç pazar oluşturmaktadır.

ÇABASAN ürün kalitesinin arttırılmasına ve üretim maliyet eğrisinin düşürülmesine katkıda bulunacak en gelişmiş teknolojileri uygulamaktadır. İşletme ve üretimin tümünü bilgisayar kontrolü ile en az hata en yüksek kalite ile iş gerçekleştiren kurum haline getirmiştir. Bu bağlamda bünyesindeki makineleri 5 yaşını doldurmadan yenilenmesine özen gösterilmektedir.

Boyama ve aprelemede kullanılan bütün kimyasalların temininde Avrupa’ nın belirlediği Ekolojik ve İş Sağlığı kriterlerine uygun davranılır. Tüm boya ve kimyasallar insan sağlığına zarar vermedikleri ve ekolojik dengeyi bozmadıkları belgelendikten sonra satın alınmaktadır. Çalışanların sağlığına ve çevreye zarar vermemek için boya ve kimyevi maddeleri otomatik besleyen kimyasal dağıtım sistemi kullanılmaktadır. Ve artık suyun %75' ini tekrar kullanılmaya yarayan yeni teknoloji geri dönüşüm sistemleri uygulanmaktadır.

Ürünler müşterilere sevk edilmeden önce kalite kontrol laboratuarlarında, müşterilerine sipariş öncesi teyit ettiği norm değerlerine uygunluğu kontrol edilmektedir. Çevreye ve çevrenin korunmasına da önem veren ÇABASAN, arıtma tesisinde kimyasal maddeler kullanmadan biyolojik arıtma yapmaktadır.

Üretimi ile ilgili olarak çevre ve sağlığa zararlı maddeler içermeyen ürünlere verilen OEKO-TEX belgesine sahiptir. Ayrıca ÇABASAN ISO:9001 belgesine de sahiptir.

Üretim teknolojilerinde yapay zeka modülü 2021 yılı itibarı ile devreye alınmış olup, standart ve sıfır hata hedeflerine ulaşma konusunda önemli bir adım atılmıştır.

Sürdürülebilir üretim çalışmaları kapsamında GOTS(Global Organic Textile Standard), GRS(Global Recycled), OCS(Organic Contet Standard), RCS(Recycled Clai̇m Standard) belgelerine sahiptir. Ayrıca Higg Index ve OEKO-TEX step başvuruları onay sürecindedir.

DÜNDEN BUGÜNE, BUGÜNDEN YARINA, HEP DAHA İYİSİ.

Daha detaylı bilgi için lütfen bize ulaşınız.

İLETİŞİM
banner

Kumaş Boyama

Örtünmek yüzyıllardır insanın en temel ihtiyaçlarından biri olmuş.
DETAY