our office

Çevreci Çabasan

Boyama ve aprelemede kullanılan bütün kimyasalların temininde Avrupa’nın belirlediği Ekolojik ve İşçi Sağlığı kriterlerine uygun davranılır. Tüm boya ve kimyasallar insan sağlığına zarar vermedikleri ve ekolojik dengeyi bozmadıkları belgelendikten sonra satın alınmaktadır. Çalışanların sağlığına ve çevreye zarar vermemek için boya ve kimyevi maddeleri otomatik besleyen kimyasal dağıtım sistemi kullanılmaktadır.

Ürünler müşterilere sevk edilmeden önce kalite kontrol laboratuarlarında, müşterilerine sipariş öncesi teyit ettiği norm değerlerine uygunluğu kontrol edilmektedir. Çevreye ve çevrenin korunmasına da önem veren ÇABASAN, arıtma tesisinde kimyasal maddeler kullanmadan biyolojik arıtma yapmaktadır. Türkiye'de bir ilk olarak 2019 yılında devreye alınan atık su geri dönüşüm sistemi ile Çabasan Tekstil atık suyun %75'ini tekrar kullanmaktadır. Bu sayede gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakma hedefinde önemli bir adım atmıştır.

Üretimi ile ilgili olarak çevre ve sağlığa zararlı maddeler içermeyen ürünlere verilen OEKO-TEX belgesine sahiptir. Ayrıca ÇABASAN ISO:9001 belgesine de sahiptir.

Enerjisini doğru kullanmak ve atık konusunda her zaman daha iyi seviyeleri hedefleyen ÇABASAN, baca ısı geri kazanım sistemiyle atık enerjisini de geri kazanarak ülkece ürettiğimiz değerlerin bilincinde ve bunların doğru kullanımını hedefleyen bir firma olmuştur.

Çabasan enerji ihtiyacının büyük kısmını kendi yatırımı olan yenilenebilir enerji kaynakları ile sağlamaktadır. Doğalgaz elektrik üretim santrali ve çatı tipi güneş enerjisi sistemleri ile yenilenebilir ve doğal enerji kaynakları ile üretim yapmaktadır.

Üretimde her zaman daha yüksek kaliteyi modern teknoloji ile yakalamak ve bunu kaynakları doğru kullanarak yapmak amacıyla, bilinen sistemlere göre %35 daha az su, boya, kimyasal ve eneri tüketen üretim prosesleri uygulanmaktadır.

ÇABASAN yaptığı işler haricinde sosyal sorumluluk çerçevesinde de çevreye duyarlılık konusunda çalışmalar yapmaktadır. Gelenekselleşen ve her sene yapılan ÇABASAN şenliklerinde, TEMA ile yapılan ortak çalışma sonucu ÇABASAN ailesinin her bir üyesi dikili ağaç sahibi olmuştur. Bu sayede milli servetimiz, ormanlarımızın, sayısı artacak ve gelecek nesillere bıraktığımız Dünyamızda bir ÇABASAN imzası olacaktır.

Doğayı ve çevreyi koruyacak, iyileştirecek bireylerin yine bizim insanımız olduğuna inanan ÇABASAN bu bağlamda Kızılay ile yaptığı çalışmada tüm ÇABASAN ailesi olarak kan bağışında bulunarak şehrimizde ve ülkemizde bir ilke imza atmıştır. Bağışlanan bir kanın bir can kurtaracağı bilincinde olan ÇABASAN ailesi bu duygunun verdiği hazla sadece çalışan bir işletme değil aynı zamanda çevresine ve insana olan sorumluluğunu her zaman yerine getirmeyi bir görev bilmiştir.

Daha detaylı bilgi için lütfen bize ulaşınız.

İLETİŞİM
banner

İnovatif Ürünler

Örtünmek yüzyıllardır insanın en temel ihtiyaçlarından biri olmuş.
Zaman geçmiş örtünme ihtiyacı farklı bir boyut kazanmış.
DETAY