our office

Kumaş Boyama

Kurulduğu günden itibaren teknolojideki gelişmeleri takip eden ÇABASAN, nitelikli insan gücü, ve AR-GE faaliyetleri sayesinde teknik tekstil alanında uzmanlaşarak en son moda eğilimlerine uygun, katma değeri yüksek kumaşların boya ve apre işlemlerini yapar duruma gelmiştir. ÇABASAN A.Ş; AR-GE den üretime, üretimden pazarlamaya kadar her açıdan birbirini tamamlayacak bir üretim yönetimi izlenmektedir.

Günlük 25 ton kapasite üretim ile, her türlü pamuklu, sentetik, viskon, yün ve karışımlarından oluşan örgü kumaş boyama ve apreleme işlemlerini; 7 kgdan 1.800 kg kadar farklı kapasitelerde boya makineleri ile 8 kamaralı Bruckner marka ram ve sanfor makineleri, açık en sanforda, 2 adet kalandır özelliği olan tüp sanfor makineleri ile hizmet vermektedir. Laboratuarda en son teknolojiye sahip makineler ile çalışılmaktadır.

Müşterilerimizin orijinal renkleri istedikleri kumaş cinsine göre boya laboratuarında çalışılmaktadır. Renk çalışmaları müşterilerimizin istemiş olduğu özellikler göz önüne alınıp uygun boyarmadde grupları seçilerek yapılmaktadır.

İşletme içi renk kontrolleri renk ölçüm spectrofotometrisi ile yapılmakta ve renk ölçüm sonuçları müşteri ve parti bazında arşivlenmektedir.

Üretimi gerçekleşen kumaşlara fizik laboratuarında tüm testler yapılmaktadır. Müşterilerimize bu test sonuçları sevkiyat anında raporlanmaktadır.

25 yıldır müşterilerimizin kumaşlarını renklendirmeye devam ediyoruz...

Daha fazla bilgi için lütfen bize ulaşın.

İletişim